Avukat ve Savcıların Çalışma Saatleri

Avukat ve Savcıların Çalışma Saatleri
8 Mayıs 2017 tarihinde eklendi.

Toplumumuzun belki de en önemli kişilerinden biri olan, adaleti sağlama konusunda çalışma gösteren, hukuk adamları olan avukat ve savcılar gerçekten üzerlerine düşen görevleri layıkıyla yerine getirmektedirler. Bildiğiniz gibi avukatlar ve savcılar Türk hukukunun yükümlerini yerine getirmekte görevlidirler. Öncelikli olarak savcı, birçok farklı araştırmayı yürütür ve kendisine bildirilen suçların suç olup olmadığını, hukuki bir olay niteliği taşıyıp taşımadığını araştıran kişidir. Avukat ise davalara katılan, hakim karşısında belli bir görüşü savunan, davalı ve davacı tarafların sözcülüğünü yapan, o konu hakkında bilgi toplayıp araştıran devlet adamıdırlar. Tabii avukatlar özel olarak da çalışma sürdürebilirler ancak savcılar özel bir çalışma yürütemezler. Devlet çatısı altında kanunları yerine getiremeye çalışan bu iki meslek dalı, son derece zorlu görevlerde bulunabilirler. Peki avukat ve savcıların çalışma saatleri hakkında ne biliyorsunuz? Eğer bu konu hakkında derinlemesine bilgi toplamak istiyorsanız, yazımızın devamını da okumalısınız.

Sponsorumuz

Avukat ve Savcıların Mesai Saatleri

Türk kanunlarının yerine gelmesi adına son derece önemli kişiler olan, adaleti sağlama konusunda kendilerine ciddi sorumluluk bindirmiş olan bu kişiler, genellikle hukuki süreçlerde meydana çıkarlar. Avukat, mahkeme salonlarında çalışma gösterdiği gibi saha incelemeleri de yapabilir. Bununla birlikte kendi özel ofislerinde de çalışma yürütebilmektedirler. Savcılar ise genellikle Adliyelerde bulunurlar. Bunun yanı sıra savcılar olay yeri incelemelere katılabilmektedirler. Herhangi adli suça giren olaylar olay yerine savcı gelene kadar bekletilir. Kesinlikle son derece mühim ve önemli kişilerdir. Bazı araştırmaları yürüttükleri gibi belli kanuni süreçleri de yürütebilirler. Devlet tarafından özel görevlendirilerek farklı görevlerde bulunabilirler. Genellikle avukatlar ise görev ayrımında bulunmaz. Çalışma alanları farklılık gösterse de her ikisi de kanunları yerine getirme konusunda oldukça önemli kişilerdir. Peki avukat ve savcıların mesai saatleri hakkında bilgi edinmek ister misiniz? O zaman yazımızın devamına bakarak istediğiniz bilgiyi bulabilirsiniz.

Avukat ve Savcıların İşe Başlama Saatleri

Mahkeme salonlarında, barolarda, özel ofislerinde, Adliyelerde sıklıkla görmeye alışık olduğumuz avukat ve savcılar, hukuki bir süreçte olmazsa olmazlardandır. Herhangi bir adli suç işlemiş kişi öncelikli olarak savcı karşısına çıkartılır. Daha sonrasında gerekli görüldüğü takdirde hakim karşısına gönderilir. Gerekli olan cezai işlemler yapılır. Bununla birlikte uzlaşma savcıları da bulunmaktadır. İsimlerinden anlaşılabileceği gibi herhangi bir olayı adli yoldan değil de para cezası ile tarafları birbirine yakınlaştırarak çözmek isterler. Bu nedenle onlar boşuna hukuku meşgul etmemek için önemsiz olaylarda devreye girerler. Ayrıca avukatlar ise herhangi bir boşanma davasında, cinayette, yüz karartıcı suçlarda veya benzeri suçlarda tarafları savunmak için görev alırlar. Peki avukat ve savcıların işe başlama saatleri hakkında bilginiz yoksa, yazımızın en sonunu okuyabilirsiniz. İstediğiniz bilgilere burada rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

Avukat ve Savcıların Çalışma Saatleri ve İletişim Bilgileri
Avukat ve Savcıların Çalışma Saatleri
2.420
0
 • Hafta içi: 08:30 – 12:30 / 13:30 – 17:30
 • Hafta Sonu: Savcılar: 08:00 – 12:00 / 13:00 – 17:00
 • Adres: -
 • Telefon: -
 • Avukatların Çalışma Saati, Avukatların Mesai Saatleri, Avukatların Açılış Saati, Avukatların Kapanış Saati
 •  
  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sayfa başına git