Adliye Çalışma Saatleri, Adliye Açılış Saati

Adliye çalışma saatleri nedir? Adliye açılış saati kaç? Adliye kaçta kapanıyor? tüm detaylara sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Yılın belirli dönemlerinde adli tatile giren adliye hakkında herkesin en çok merak ettiği detay adliye çalışma saatleri olarak gündeme gelir.

Adliye çalışma saatleri

Adliye Çalışma Saatleri

Dönem dönem çeşitli sebeplerden dolayı adliye binalarına işimiz düşebilir. Bu nedenle adliye açılış saati ve kapanış saati konusunda gerçek bilgiye ihtiyaç duyarız.

Adliye Çalışma Saatleri

Türkiye genelinde tüm adliyeler aynı zaman aralığında çalışma gösterirler. Adliye çalışma saatleri hafta içi Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri olmak kaydıyla mesai saatleri 08:30-17:00 arasındadır. Daha detaylı bilgi için aşağıda yer alan tabloyu inceleyebilirsiniz.

Bkz:  Macro Center Çalışma Saatleri, Macro Center Açılış Saati
GünTam Gün ÇalışmaÖğle Molası
✅ Pazartesi🕑 08:30 – 17:00🕑 12:00 – 13:00
✅ Salı🕑 08:30 – 17:00🕑 12:00 – 13:00
✅ Çarşamba🕑 08:30 – 17:00🕑 12:00 – 13:00
✅ Perşembe🕑 08:30 – 17:00🕑 12:00 – 13:00
✅ Cuma🕑 08:30 – 17:00🕑 12:00 – 13:00
✅ Cumartesi🕑 Kapalı🕑 Kapalı
✅ Pazar🕑 Kapalı🕑 Kapalı
Adliye Çalışma Saatleri, Adliye açılış ve kapanış saatleri

Bkz: Noter çalışma saatleri

Adliyeler, resmi tatillerde, dini bayramlarda ve hafta sonu olan Cumartesi- Pazar günleri çalışmaz. Bu nedenle işlemlerin hafta içi mesai saatleri içerisinde yapılması gerekir. Her yıl genellikle yaz döneminde adli tatil süreci başlamaktadır.

Bkz:  Trendyol Express Çalışma Saatleri

Adliye Açılış Saati

Adliye açılış saati yukarıda belirtildiği gibi 08:30’dır. Gün içerisinde 08:30-12:00 arası ve 13:00-17:00 arasında tüm işlemlerinizi adliye de halletmeniz mümkündür. Yalnızca nöbetçi mahkemeler bu mesai saatleri dışında çalışma gösterebilirler. Nöbetçi mahkemeler hafta sonu, resmi tatiller, dini bayramlar ve hafta içi mesai saatleri dışında çalışma göstermektedir. Nöbetçi adliye uygulaması ise tüm illerde ilgili ve görevli kurumlarca yürütülür. Yalnızca acil durumlarda nöbetçi mahkemeye başvurulur. Adliye çalışma saatleri nöbetçi mahkemeler için değişiklik göstermektedir.

Bkz: Vergi dairesi çalışma saatleri

Adliye Kaçta Kapanıyor?

Özellikle çalışan insanlar için Adliye kaçta kapanıyor? sorusu  önemli bir detaydır. Adliye kapanış saati tüm ülke genelinde hafta içi günleri saat 17:00’dır. Nöbetçi mahkemeler bu saat aralığını kapsamaz. Nöbetçi mahkemeler ve nöbetçi adliye çalışma saatleri hakkında detaylı bilgi için Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı internet sitesinden bilgi almanız mümkündür.

Bkz:  File Market Çalışma Saatleri, File Market Açılış Saati

Adliye İletişim

Her il ve ilçenin adliye telefon numaraları farklıdır. Bu nedenle ulaşmak istediğiniz il ve ilçe adına göre iletişim numarasını internet üzerinden bulabilirsiniz. Genel bilgi almak için ise Adalet Bakanlığı iletişim numarası ve adresleri aşağıda yer almaktadır.

Adalet Bakanlığı İletişim Bilgileri;

  • Telefon: 0312 417 77 70
  • E-Mail Adresi: info[at]adalet.gov.tr
  • Adres: 06659 Kızılay/ANKARA 

Adliye Çalışma Saatleri Video

Aşağıdaki video sayesinde yapılan yeni düzenlemeye göre Adliye çalışma saatleri hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Adliye Çalışma Saatleri, Adliye Açılış Saati Video

Adliye Çalışma Saatleri, Adliye Açılış Saati Video

Adliye Çalışma Saatleri, Adliye Açılış Saati Video

5/5 - (45 votes)
2 yorumlar
  1. Adliye Çalışma Saatleri, Adliye Açılış Saati hakkında dürüst bir yorum yazın ve ilgili bir soru sorun. Bu, bir blog yazısıdır, bu yüzden dilbilgisi kurallarına dikkat edin. Yorum 2 paragrafı geçmemelidir. Unutmayın, bu yorum Türkçe dilinde olmalıdır.

    Adliye çalışma saatlerinin ve açılış saatlerinin bilinmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu bilgileri paylaşmak için teşekkür ederim. Ancak, benim bir sorum var. Bu saatler sürekli değişiyor mu?

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir