Akbank EFT Ücretleri ve Saatleri

Akbank EFT Ücretleri ne kadar oldu? Akbank EFT ücretleri değişti mi? Akbank eft saatleri önemlidir. Her hangi bir yere para gönderirken mesai saatleri dışında olduğunuzda eft saatlerine göre hareket etmeniz gerekmektedir. Akbank havale saatleri ise aynı mesai dilimlerinde geçerli olan saatleri ifade etmektedir. Güncel Akbank eft ücretleri yapılan işleme göre değişiklik gösterir. Akbank’ta bulunan bir hesaptan yine Akbank’ta açılan başka bir hesaba yapılan para transferine havale denir. Bu işlem sırasında farklı para birimleri kullanılabilir. Akbank eft ücretleri ve saatleri

Akbank EFT Ücretleri ve Saatleri

Akbank hesabından başka bir banka hesabına yapılan para transferine ise EFT denir. EFT ile işlem yapabilmek için hesapta mutlaka Türk Lirası bulunmalıdır. Çünkü EFT sadece TL ile yapılmaktadır.

Akbank Havale Ücretleri 2022

Akbank’ta açılan iki hesap arasında para transferi yaparken bir miktar işlem ücreti kesilir. Bu kesilen tutar işlemin yapılış şekline göre değişiklik gösterir. Akbank’ın havale işleminde talep ettiği ücretler şu şekildedir:
 • Akbank Direkt Havale ile 3 Lira,
 • Şubeden sağlanan hesaptan havale ile 35 Lira,
 • Şubeden Havale (İleri vadeli) ile 35 Lira,
 • Vadesiz hesaba farklı bir şubeden yapılan havale ile 55 Lira,
 • ATM ile havale 10 Lira,
 • Çağrı merkezi aracılığıyla hesaptan hesaba havale ile 45 Lira,
 • Çağrı merkezi aracılığıyla hesaptan isme havale 45 Lira,
 • ATM cebe havale ile 15 Lira,
 • Akbank asistan ile havale 3 Lira,
 • Akbank Direkt Bankacılık ile ATM’ye havale 7 Lira
Bkz:  Akbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 444 25 25
Havale işlemi yapabilmek için alıcı tarafın müşteri numarasını ya da IBAN’ını bilmeniz gerekiyor. Aksi takdirde işlem yapmanız mümkün değil. Dileyen banka müşterileri havale için talimat oluşturabiliyor. Böylece para transfer işlemi daha hızlı gerçekleşmiş olur.

Akbank EFT Ücretleri 2022

Akbank EFT ücretleri her yıl düzenli olarak güncellenmektedir. Yapılan transfer şekline göre ücretlendirme değişir. Hizmetlere göre kesilen Akbank eft ücretleri şu şekildedir;
 • İsme yapılan EFT 65 Lira,
 • Hesaptan gişe personeli aracılığıyla yapılan EFT 60 Lira,
 • Akbank Direkt Bankacılık ile EFT 6 Lira,
 • Nakit EFT gönderimi 65 Lira,
 • ATM ile yapılan EFT 15 Lira,
 • ATM ile yapılan EFT (İleri vadeli) 15 Lira,
 • Çağrı merkezi ile yapılan EFT 60 Lira,
 • Şubeden yapılan geç EFT 90 Lira,
 • Kredi kartından yapılan EFT 9 Lira,
EFT işlemi yapabilmek için de alıcı hakkında bilinmesi gereken bazı unsurlar vardır. İBAN, kart numarası, alıcı ismi veya müşteri numarası olmadan EFT yapılamaz. İşlemin kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde tamamlanması için EFT talimatı vermek daha mantıklı olacaktır. Akbank eft ücretlerinden sonra bu eft’leri saat kaça kadar yapabileceğiniz konusunda bilgi verelim.

Akbank EFT Saatleri 2022

Akbank’ta EFT ve havale için birçok seçenek vardır. Bu yöntemlerden en çok tercih edileni internet bankacılığıdır. Para transfer etmek isteyen binlerce Akbank müşterisi bu yöntemi kullanmaktadır. Mobil bankacılık ve telefon bankacılığı da yine şubeye gitmeden havale ya da EFT yapmak isteyenlerin tercihi oluyor. Bütün bunların dışında Akbank ATM’leri ve şubeler de para transferinde kullanılıyor. Belirtilen Akbank eft ücretleri ile işlemlerinizi hafta içi saat 17.15‘e kadar yapabilirsiniz. Mesai saatleri dışında, hafta sonu ve resmi tatillerde transfer ücreti farklı çıkmaktadır. Ayrıca para alıcının hesabına transferi takip eden ilk iş gününde geçiyor.

Akbank’ta İnternet Bankacılığı İle EFT/Havale Nasıl Yapılır?

İnternetten veya şubeden Akbank Direkt üyeliğini açan kullanıcılar hızlı ve kolay transferin keyfini çıkarıyor. Bankanın resmi web sitesinden ya da Akbank Direkt mobil uygulamasından işlem yapılabilir. Kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girdikten sonra ‘Transferler’ kısmından ‘Para Gönder’ daha sonra da EFT/Havale sekmesini tıklayarak işlemi yapabilirsiniz.
Bkz:  İstanbul Kart Bakiye Sorgulama, indirimli TL Para Yükleme
Alıcı kişinin IBAN, isim, soyisim bilgilerini girip, göndereceğiniz tutarı yazıp tutarı belirtmeniz yeterlidir. Transfer için işlem ücreti gönderilen tutar içerisinden değil kalan bakiyeden kesilir. Transferin onaylayıp işlemi tamamlayabilirsiniz.

Akbank’ta Telefon Bankacılığı ile EFT/Havale Nasıl Yapılır?

Akbank’ta telefon bankacılığı ile EFT ve havale yapmak da mümkündür. 444 25 25 numaralı çağrı merkezini aradığınız zaman müşteri temsilcileri sayesinde bu işlemi yapabilirsiniz. Çağrı merkezi görevlisine gereken bilgileri vermeniz halinde işlemleriniz kısa sürede tamamlanacaktır.

Akbank’ta Şubeden EFT/Havale Nasıl Yapılır?

Akbank şubesinde EFT ve havale işlemi yapabilirsiniz. Gişede bulunan banka personeli tarafından işleminiz güvenle yapılmaktadır. Hem kendinizin hem de alıcının banka hesap bilgilerini görevliye vermeniz yeterli olacaktır. Ayrıca gişe görevlisinin sorduğu sorulara doğru ve eksiksiz yanıt vermeniz de son derece önemlidir.

Akbank ATM’lerinden EFT/Havale Nasıl Yapılır?

Akbank ATM’si ile EFT veya havale yapmak istiyorsanız banka kartınızı kullanabilirsiniz. ATM’ye banka kartınızı koyup şifrenizi girdiğinizde karşınıza bir menü çıkacaktır. Burada EFT ve havale seçeneklerini seçebilirsiniz. Ardından gerekli bilgileri girip transfer işlemini tamamlayabilirsiniz.

Akbank’ta Cep Telefonuna Nasıl Havale Yapılır?

Akbank’ta cep telefonu numarasına havale için iki seçenek bulunuyor. Akbank Direkt internet bankacılığı veya mobil bankacılık ile transfer yapabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden transfer yapmak için öncelikle uygulamaya giriş yapılır. ‘Para transferleri’ seçeneği seçilir ardından cep telefonuna gönderileceği belirtilir. Daha sonra para gönderilecek olan kişinin isim bilgisi, cep telefon numarası girilir. Gönderilecek tutar yazılır. Bu aşamada dikkatli davranmak faydanıza olacaktır. Çünkü Akbank bu tarz havalelere üst limit koymaktadır. Tutarı bu limite göre yazmalısınız. Son olarak işlemi onayladığınızda havaleniz gerçekleşmiş olacaktır.

Cep Telefonuna Gelen Havale Nasıl Çekilir?

Akbank aracılığıyla cep telefonuna gönderilen havaleler yine Akbank’a ait ATM’lerden çekilebilir. Herhangi bir Akbank ATM’sinin kartsız işlemler menüsünü kullanabilirsiniz. Havale ile cep telefonuna gelen parayı çekebilmek için cep telefonu numarası, TC kimlik numarası ile güvenlik kodu gibi bilgilere ihtiyacınız vardır. Cep telefonuna gönderilen parayı 24 saat içinde çekmek gerekiyor. Süre dolarsa para göndericinin hesabına geri aktarılır. Dilerseniz TC Kimlik ile Bankadan Para Çekilir mi? adlı yazıyı da okuyabilirsiniz.
Bkz:  Vakıf Katılım Bankası Kiralık Kasa Ücretleri 2022

Akbank EFT Ücretleri Döviz İçin Ne Kadar?

Havale işlemi sadece TL ile yapılırken EFT ile döviz transferi yapılabiliyor. Döviz transferi Swift adıyla da bilinir. Yurt dışına para göndermek için kullanılan bu yöntemin işlem ücreti 150 Lira ile 200 Lira arasında değişiklik gösteriyor. Net tutar gönderilen dövizin miktarına göre belirleniyor. Bu yüzden döviz transferi için güncel fiyat almakta yarar vardır.

Akbank Gelen/Giden EFT sorgulama

Akbank’a ait EFT ve havale işlemlerinizi telefon bankacılığından, mobil bankacılıktan veya en yakın Akbank şubelerinden sorgulayabilirsiniz. Şube aramadan bulunduğunuz yerden sorgulama yapmak isterseniz telefon bankacılığı veya mobil bankacılığı kullanabilirsiniz. Akbank çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcisinin sorularına yanıt verirseniz gelen/giden EFT bilginize ulaşabilirsiniz. Mobil bankacılık aracılığıyla sorgulama yapmak için hesabınıza giriş yapıp transferleri kolayca görüntüleyebilirsiniz. EFT Kodu nedir? adlı sayfadan eft kodlarını öğrenebilirsiniz.

Akbank’ta Ödemeler Nasıl Transfer Edilir?

Akbank eft ücretlerinden sonra gelen giden ödemelerin nasıl transfer edildiği hakkında bilgiler paylaşalım. Ödemeleri Akbank’ta kolayca yapabilirsiniz. Akbank Direkt İnternet şubesinden veya ATM’lerden ödeme yapılmaktadır. Akbank’ta yapabileceğiniz ödemeler şu şekildedir;
 • OGS ödemesi
 • HGS ödemesi
 • GSM ödemesi (Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell)
 • SGK Emekli Aylığı ödemesi
 • ÖSYM ödemesi ( KPSS, ALES, YÖS, YDS, YDUS vb.)
 • Düzenli ödemeler
 • MyBilet ödemesi
 • Bağış ödemesi
 • Kira Ödemesi
 • Şans oyunu ödemesi (Oley, Bilyoner, Nesine, Misli, Tuttur, Türk Jokey Kulübü vb.)
 • Vergi ödemesi
Üniversite Harç ödemesi (Çukurova Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Bilecik Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Erzincan Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Siirt Üniversitesi vb.) Direkt internet bankacılığı ile ödeme yapmak için hesabınıza giriş yapıp ödemeler seçeneğini tıklayın. Burada ödeme yapacağınız kurumu seçip borcunuzu vaktinde yaptırabilirsiniz. Akbank eft saatlerinden sonra dilerseniz Akbank çalışma saatleri adlı sayfamızdan mesai saatlerini öğrenebilirsiniz.

Akbank EFT Ücretleri ve Saatleri Video

Akbank EFT Ücretleri ve Saatleri Video

Akbank EFT Ücretleri ve Saatleri Video

5/5 - (66 votes)
2 yorumlar
Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir