Devlet Hastanesinde PRP Ücreti ve PRP Tedavisi

Devlet Hastanesinde PRP Ücreti hakkında merak edilen soruları bu yazımızda sizlere aktaracağız. İnsanlar SGK kök hücre tedavisinin masraflarının ne olacağını merak ediyor. Günümüzde birçok alanda gelişmeler yaşanmakla birlikte sağlık sektöründen de kök hücre tedavisi başladı. Birçok hastalıkta geçerli olan kök hücre tedavisi ile hasta insanlar eski sağlıklarına kavuşabiliyorlar. Bunun için SGK y ada Bağkur sahibi vatandaşlar bu hizmetten yararlanmak istiyor. Devlet Hastanesinde PRP Ücreti karşılanması demek hastaların kendilerine şifa bulması anlamına geliyor. Öncelikle PRP nedir bunu anlatalım.

🩺Platelet Rich Plasma (PRP) Nedir?

Platelet Rich Plasma, vücuda enjekte edilen doğal maddeye verilen isimdir. Özel ya da devlet hastanesinde PRP tedavisi sayesinde yaralı dokular ve tendonların iyileştirilmesi hedeflenmektedir. PRP tedavisinde kanınızdan bir örnek alınır. Trombositler kırmızı kan hücrelerinden ayrılır ve yaralanma bölgesinden vücudunuza geri enjecte edilmesi amaçlanır.

Bkz:  İstanbul Kart Bakiye Sorgulama, indirimli TL Para Yükleme

Bu konuyla ilgili bir video ekliyoruz. PRP nedir ve PRP ne işe yarar diye soran kişilerin izlemenizi tavsiye ederiz.

Zaten PRP’nin ne olduğunu biliyorsanız ayrıntılı açıklamalar ve fiyatlar için videoyu geçebilirsiniz.

💉Devlet Hastanesinde PRP Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır?

Devlet hastanesinde PRP, osteoartrit, tendinit ve birçok kronik ağrı şikayetleri için kullanılabilir. Hem güvenli hem de etkin olması nedeniyle son zamanlarda popüler olan bir tedavi biçimi olduğunu söyleyebiliriz. Çeşitli kas iskeletleri yaralanmasında umut verici bir tedavi yöntemi olduğundan dolayı birçok insan PRP ile ilgilenmeye başlanmıştır.

Devlet hastanesinde prp tedavisi

Devlet Hastanesinde PRP Ücreti ve PRP Tedavisi

Aşağıdaki hastalıklarda Devlet hastanesinde PRP tedavisi uygulanabilir.

 • Kireçlenme
 • Tendinit
 • Tenisci dirseği
 • Golfçü dirseği
 • Asil tendonu
 • Rotator manşet yaralanması
 • Herhangi bir nedenden kaynaklanan kronik ağrı
 • Cilt yenileme (anti- aging amaçlı)
 • Saç ekim işlemleri
 • Tenisçi ya da golfçü dirseği
 • Diş implantları
 • Omuz tendon yırtıkları
 • Erken yaşta ortaya çıkan kıkırdak aşınmaları
 • Aşil tendiniti

🏥Devlet Hastanesinde PRP Ücreti Nedir?

Devlet hastanesinde prp ücreti yoktur. SGK kapsamında değerlendirildiği için herhangi bir ücret talep edilmez. Ancak belirttiğimiz gibi kişinin SGK kaydı olmalıdır.  Eğer tedaviyi özel bir hastanede yaptırmak isterseniz ilgili hastanenin SGK kapsamında bu hizmeti sağlaması gerekir. Birçok hastane olduğu için o detaylara bu yazımızda yer veremiyoruz, hastanelerden bilgi almalısınız.

Bkz: 182 çalışma saatleri

🩺Devlet Hastanesinde PRP Tedavisi ile Özel Hastanede PRP Tedavisi Farkları

Eğer, özel hastanede PRP tedavisi yaptırmak isterseniz ve hastanenin SGK ile anlaşması yoksa tüm masraflar hastaya ait olur. Ancak bunun yerine bu işlemi profesyonel bir şekilde Devlet hastanesinde yaptırabileceğinizi unutmamalısınız. PRP tedavisi eğer estetik bir uygulamaya dahil olmazsa devlet hastanesi prp ücreti diye bir ücret talep etmeyecektir. Ancak tıbbi iyileştirmenin yanı sıra estetik kısmına girmesi durumunda burada da hastanenin belirlediği ücretler geçerli olacaktır.

Bkz:  Portekiz Asgari Ücret

Estetik durumuna örnek vermek gerekirse: Cilt yenileme, saç ektirme, anti-aging gibi operasyonlar özel ya da devlet hastanesi fark etmeden yapılabilir. Ancak bu tür işlemler estetik kategorisine gireceği için devlet hastanesinde PRP ücreti karşınıza çıkar.

Estetik olsun ya da olmasın eğer özel hastanenin SGK ile anlaşması yoksa tıbbi müdahale dahi olsa hasta kendi masrafını kendisi öder.

Özetlemek gerekirse: Tıbbi bir müdahale durumunuz varsa devlet hastanesinde prp ücreti ödemeden işlemi yaptırabilirsiniz. Estetik operasyona dahil olursa devlet hastanesinde prp ücreti ile karşılaşırsınız. Özel hastane ise SGK ile anlaşması olduğu sürece ve sizlerin de SGK’sı varsa yine prp ücreti ödemezsiniz.

Bkz: İstanbul kart bakiye sorgulama

🏷️PRP Diz Tedavisi Fiyatları 2022

Dize PRP uygulaması için fiyat genellikle 500 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Ancak bulunduğunuz kliniğe ya da hastaneye göre fiyatlarda değişkenlik olabilir. Diz için kök hücre tedavisi yapan devlet hastaneleri genellikle hepsidir diyebiliriz. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa‘da genellikle devlet hastanelerinin sayısı daha fazla olduğundan yoğunluğu az olan hastaneleri tercih edebilirsiniz. Bu konuda ilgili hastaneyi arayabilir ya da ziyaret ederek dize prp uygulaması yapılıp yapılmadığını sorabilirsiniz.

🤒PRP Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Omuz ağrıları, çağraz bağ yaralanmaları, Topuk dikeni, Kalça eklem kireçlenmesi, diz kireçlenmesi, kulunç ağrısı gibi hastalıklarda yaygın olarak tercih edilmektedir.

🤔PRP Gerçekten işe Yarıyor Mu?

Saç dökülmesi ile ilgili şikayeti olan kişiler için yapılan araştırmalarda PRP tedavisinin işe yaradığı gözlemlenmiştir. [1] Hastanın kanında bulunan trombositleri enjekte etmek saçın daha hızlı büyümesini sağlamaktadır. Saç köklerine giden hızlı kan akışı sayesinde daha hızlı sonuç alınır.

💡Kök Hücre Tedavisini Devlet Karşılıyor Mu?

Evet. PRP tedavisi SGK ile devlet hastanelerinde karşılanmaktadır.

❓PRP’nin Yan Etkisi Var Mı?

PRP kendi kanınıza ait olan trombositlerden yapılır bu nedenle yan etki göstermez.

❓PRP ile İyileşme Süreci Nedir?

Genellikle 1-3 seans arasında iyileşme gözlemlenir. Bu seanslar ile ortalama 1-6 ay kadar sürmektedir. Ancak süreler kişinin rahatsızlığının seviyesine bağlıdır. Bu verdiklerimiz ortalama süreyi ifade eder.

Devlet Hastanesinde PRP Ücreti ve PRP Tedavisi Video

Devlet Hastanesinde PRP Ücreti ve PRP Tedavisi Video

Devlet Hastanesinde PRP Ücreti ve PRP Tedavisi Video

5/5 - (86 votes)
2 yorumlar
Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir