Doktorların Çalışma Saatleri

Doktorların çalışma saatleri kaç? Doktorların açılış saati kaç? Tüm hastanelerde çalışan doktorlar için ortalama olarak geçerli saatler aşağıda sizlerle paylaşılmıştır. Doktorların çalışma saatleri, doktorların açılış saati

Doktorların Çalışma Saatleri

Ancak bu paylaşılan saatler doktorun branşına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin cerrahlar ile uzmanlar arasındaki çalışma saatleri farklıdır.

Doktorların Çalışma Saatleri

Aşağıdaki tablo sayesinde doktorların çalışma saatleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
GünTam Gün ÇalışmaÖğle Molası
✅ Pazartesi🕑 09:00 – 16:00🕑 12:30– 13:30
✅ Salı🕑 09:00 – 16:00🕑 12:30– 13:30
✅ Çarşamba🕑 09:00 – 16:00🕑 12:30– 13:30
✅ Perşembe🕑 09:00 – 16:00🕑 12:30– 13:30
✅ Cuma🕑 09:00 – 16:00🕑 12:30– 13:30
✅ Cumartesi🕑 Çalışmıyor (Nöbetçi Değilse)🕑 Nöbet durumuna bağlı
✅ Pazar🕑 Çalışmıyor (Nöbetçi Değilse)🕑 Nöbet durumuna bağlı
Bkz:  İtfaiyecilerin Çalışma Saatleri
Doktorların Çalışma Saatleri, Doktorların mesai saatleri
  • Devlet hastanesindeki Doktorlar hafta içi 09:00’da mesaiye başlar.
  • Mesai bitimleri ise 16:00’dır.

Doktorların Öğle Arası Saati

  • Doktorlar 12:30 gibi öğle molasına girer.

Doktorların Hafta Sonu Çalışıyor Mu?

  • Doktorlar çalışma takvimine göre hafta sonu çalışır ya da çalışmaz.

Halk Bankasından Doktorlara Kredi İmkanları

Çeşitli meslek grupları çalışanlarına özel kampanyalar sunarak kredi kullandırmak isteyen bankalara, Halkbank’ın Tıp kredisi de eklenmiştir. Halkbank Tıp kredisinin özellikleri, uygulanan faiz oranları, vade süreleri, kimlerin bu krediden yararlanabileceği gibi detaylı bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Halkbank, 14 Mart Tıp bayramı nedeniyle sağlık çalışanları için düzenlediği Tıp kredisi, ihtiyaç ve konut kredisinden oluşmaktadır. Araç kredilerinin bu pakete dâhil olmadığını hemen belirtelim. Tıp kredisinde, kampanya kapsamında konut kredisi yüzde 0,99, ihtiyaç kredisi yüzde 1,12’den başlayan aylık faiz oranıyla kullandırılmaktadır. Ayrıca 5.000 TL üzeri kredilerde ise Konut Asistans hizmetlerinden, kredi bitimine kadar ücretsiz faydalanma imkânı vermiştir.

Bkz:  Alo 182 MHRS Çalışma Saatleri, Alo 182 MHRS Açılış Saati

Konut Asistans hizmetleri nelerdir diye sorarsanız da, bu hizmetler içerisinde evinizin anahtarının kaybolması durumunda çilingir hizmeti, elektrik tesisat hizmeti, sıhhi tesisat hizmetlerinden oluşan pakettir. Tıp kredi paketinde göze çarpan bir diğer husus ise ister bireysel kredilerde dosya masrafının sabit olması ve dosya masrafı olarak 112 TL tahsil edilmesidir. Tıp kredi paketinde konut kredisinden faydalanmak isteyen sağlık çalışanları 1-36 ay vadelerde 0.99, 37-60 ay arası vadelerde 1.02, 61-120 aya kadar vade sürelerinde ise 1.06 faiz oranı belirlenmiştir.

Konut kredilerinde uygulanan faiz oranları, diğer bankaların uyguladığı konut kredi faiz oranlarına göre oldukça cazip olduğunu belirtmek isteriz. Tüketici kredilerinde ise; %1,12’den başlayan faiz oranlarıyla 60 ay varan vadelerde 50 Bin TL’ye kadar kredi kullandırılabiliyor. Bireysel kredilerde 60 ay vade imkânında olduğunu belirtelim. Dilerseniz masrafsız bireysel Tıp kredi paketinden de yararlanabilirsiniz.

Bkz:  AGT Kurye Çalışma Saatleri

Masrafsız kredilerde uygulanan faiz oranı ise 1.42 olduğunu belirtelim. Gelelim Tıp Kredisinden kimler faydalanabiliyor. Doktor, hemşire, cerrah hekimler, sağlık memurları, veteriner hekimler, diş hekimi, eczacılar bu krediden faydalanabilmektedir. Bu krediden başvurmak isteyen sağlık çalışanlarının Sağlık Bakanlığı kurum ve kuruluşlarında çalıştığına dair kimlik belgeleri istenilmektedir. 14 Martta başlayan Tıp Kredi kampanyası 7 Nisan Dünya Sağlık Günü münasebetiyle 13 Nisan 2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

Kampanyadan yararlanmak isteyen sağlık çalışanlarından maaş belgesi talep edilmektedir. Yine kredi riski düşük olan sağlık çalışanlarından kefil ve teminat istendiğini de hatırlatmak isteriz.

Doktorların Çalışma Saatleri Video

Doktorların Çalışma Saatleri Video

Doktorların Çalışma Saatleri Video

Doktorların Çalışma Saatleri Video

5/5 - (25 votes)
1 Yorum Var
  1. Doktorların çalışma saatleri Doktorların çalışma saatleri çalıştıkları servise ya da hastaneye göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak hem devlet hem de özel hastanelerde ve sağlık ocaklarında mesai saatleri 09.00 ile 16.00 arasında olmaktadır.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir