Harcama İtiraz Formu Nasıl Doldurulur?

Tüm bankalar dahil olmak üzere özellikle Garanti bankası ve Denizbank Harcama itiraz formu nasıl doldurulur? konusunda sizlere bu sayfada gerekli bilgileri vereceğiz. Ayrıca bu sayfada harcama itiraz formlarını indirebilirsiniz.

Denizbank kredi kartı kullananlar, harcama yapmadıkları halde kredi kartlarından harcama yapıldığını fark ettiklerinde harcama itiraz formunu doldurup, imzaladıktan sonra bankaya göndermeleri gerekiyor.

Ancak denizbank ve garanti bankası harcama itiraz formunu nerede bulabileceğinizi kısa yoldan sizler ile paylaşmak istedik. Garanti bankası ve denizbank harcama itirazı sonrasında kredi kartınız genelde kapatılır ve yerine yeni denizbank kredi kartı adresinize gönderilecektir.

Bkz:  Vodafone Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 444 0 542

Harcama İtiraz Formları

Bankanın mevcut kredi kartlarına bakıldığında bir çok kredi kartı türünü görmekteyiz. Gerek bireysel gerekse de ticari kartların var olduğunu belirtelim. Deniz bonus, afili bonus, fenerbahçe bonus card, gs bonus card, emekli bonus, deniz clasic gibi bir çok kredi kartı bulunuyor.

Kredi kartlarının kullanımı her ay müşteriye iletilen hesap özetleri ile, internet bankacılığı yöntemi ile kolaylıkla takip edilebilir. Banka müşterisi yaptığı işlem sonunda hatalı işlem yapıldığını, kredi kartından farklı tutar çekildiğini tespit ettiğinde kredi kartını kullandığı bankaya harcama itirazında bulunmalıdır.

Bankalar bu durumlarda hemen kartın kullanım yapıldığı alanlara ve kimler tarafından harcama yapıldığını tespit etmektedir. Eğer bilginiz dışında harcama yapılmışsa bu durumda kartınızı iptal etmek mantıklı bir çözüm yolu olacaktır. Kart bilgileriniz kötü kişiler tarafından ele geçirilmişse eğer sizin haberiniz olmadan para çekilmeye devam edilecektir.

Bkz:  iban Numarası Nedir? iban Numarası Ne İşe Yarar?

Bkz: Bankalarla işlem yapabilmek için eft saatlerine dikkat ediniz.

Kredi Kartı Harcama İtirazı Sonuçları

Denizbank kredi kartı ürünlerinden birini kullanan Denizbank müşterileri, kredi kartında tespit ettiği hatalı işlemi, yazılı bir dilekçeye ekledikten sonra en yakın Denizbank ya da Garanti BBVA şubesine (ya da kredi kartını aldığı banka şubesine) giderek bankanın ilgili birimine (Chargeback olarak bilinen bu bölümün Visa, Mastercard ya da American Express’in belirlediği uluslararası kurallara uygun işlem yapma zorunluluğu vardır) başvuru yapmalıdır. Bu durumda ilgili birimin harcama itirazını inceleme ve müşterisini bilgilendirme mecburiyeti vardır.

Banka, işlemin yapıldığı üye işyeriyle harcama bilgileri konusunda görüştükten sonra müşterinin haklı olması durumunda (üye işyeri yapılan harcamayı belgeler sunarak kanıtlayamazsa) müşterinin harcama itirazında bulunduğu tutar, müşterinin kredi kartına iade edilir.

Ancak üye iş yeri, harcamanın doğru olduğunu belgeleri ile kanıtlarsa müşterinin harcama itirazı reddedilir ve müşteriye herhangi bir iade yapılmaz. Özellikle kart banka dışında İnternet üzerinden kart bilgileri kullanarak alışveriş yapılmışsa bu durumda tüm sorumluluk müşteriye ait olmaktadır.

Bkz:  Kredi Kartını Nakite Çevirme 2022

Harcama İtiraz Formu İndir

Garanti bankası harcama itiraz formu aşağıdaki görseldeki gibidir. Görselin altından harcama itiraz formunu indirebilirsiniz.

Garanti bankası harcama itiraz formu

Garanti bankası harcama itiraz formu indir

Denizbank harcama itiraz formu ise aşağıdaki görseldeki gibidir. Görselin altından formu indirebilirsiniz.

Denizbank harcama itiraz formu

Denizbank harcama itiraz formu indir

Harcama İtiraz Formu Nasıl Doldurulur Video

Aşağıda sizler için bıraktığımız 2 video sayesinde harcama itibraz formunu doldurmayı öğrenebilirsiniz. Bir video anlatımı Ziraat bankası harcama itiraz formuna özel olurken diğeri genel anlatım içermektedir.

Harcama İtiraz Formu Nasıl Doldurulur? Video

Harcama İtiraz Formu Nasıl Doldurulur? Video

5/5 - (49 votes)
2 yorumlar
  1. In Turkey, it is necessary to fill out a Harcama İtiraz Formu (objection to expenses form) in order to dispute certain expenses. This form can be found on the website of the Turkish Ministry of Finance. The form must be filled out completely and accurately in order to be processed.

    It is important to note that the Harcama İtiraz Formu is only to be used for expenses that are considered to be unjust or excessive. It is not to be used for expenses that are simply unwanted. Additionally, the form must be submitted within 30 days of the date of the expense in question.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir