İstanbul Kart Bakiye Sorgulama, indirimli TL Para Yükleme

İstanbul kart bakiye sorgulama ve İstanbul kart indirimli karta para yükleme işlemlerinizin nasıl yapıldığını bu sayfa üzerinden tamamlayabileceksiniz. İstanbul kart ile yapabileceğiniz tüm işlemleri tek bir sayfadan ve uygulamadan yöneterek zamandan tasarruf edebileceksiniz. Tüm toplu taşıma süreçlerinizde yanınızda olan ve sürekli kullanabilecek olduğunuz İstanbul kart TL para yükleme işlemleri için yazımızın devamını okuyunuz.

💳 İstanbul kart nedir?

İstanbul kart, BEBİM tarafından özel olarak geliştirilen ve vatandaşların sorunsuz bir şekilde seyahat etmesini amaçlayan bir toplu taşıma kartıdır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından tek kullanımlık, aylık, bir kaç kullanımlık olacak şekilde farklı çeşitleri vardır.

💳 İstanbul kart nerelerde kullanılır?

İstanbulkart, İstanbul içerisindeki toplu taşıma araçlarında kullanılmaktadır. Taksi ve minibüs gibi özel işletmelere bağlı bulunan toplu ulaşım araçlarının dışında hemen hemen tüm İstanbul içerisindeki toplu taşıma araçlarında geçerlidir. Ayrıca sadece toplu taşıma ile kalmayıp bazı sosyal tesislerde de kullanımı mümkündür. Ayrıca aşağıda görselinin bulunduğu yerlerde de İstanbul kart kullanılmaktadır.

Istanbul kart nerelerde kullanılır
Istanbul Kartın Kullanıldığı Yerler

🔎 İstanbul kart bakiye sorgulama nasıl yapılır?

İstanbul kart bakiye sorgulama işlemi yapmak isteyen kullanıcıların yegane amaçlarından birisi de kalan tutarlarını görebilmek ve kartına erişim sağlamaktır. Buna göre kişi, gidecek olduğu mesafeye göre online İstanbul kart bakiye yükleme ve görüntüleme işlemini de yapabilmektedir. Kullanıcılara büyük kolaylık sunan bu sistemin detayları arasında ise kullanıcıların bazı merak ettiği hususlar bulunmaktadır.

Bkz:  Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 444 1 444

Bkz: Kredi Borcumun Faizini Nasıl Düşürebilirim?

🌐 Online İstanbul kart bakiye sorgulama yapılır mı?

Kullanıcıların İstanbul kartları için bakiye sorgulama işlemi yaparken bazı kullanmış oldukları ayrıntılar bulunmaktadır. İnternet üzerinden İstanbul kart bakiye sorgulama işlemi yapmak için çeşitli yöntemleri deneyen kişiler BEBİM sistemini kullanması gerekmektedir. Sitenin sizlere sağlamış olduğu avantajlardan birisi de mobil İstanbul kart bakiye sorgulama işlemini hızlı bir şekilde yapabilmenizdir.

🌐 İnternetten İstanbul Kart Bakiye Sorgulama

İnternetten İstanbul kart bakiye sorgulama işlemini hızlı bir şekilde yapabilmeniz için resmi sitesine giriş yapmalısınız. Siteye giriş yaptıktan sonra mail ve şifre bilgilerinizi girerek bakiye sorgulamasını tamamlayabilirsiniz. Alttaki görsele tıklayarak ilgili web sitesine anında erişebilirsiniz.

Istanbulkart bakiye sorgulamak için giriş yap

📱 Mobil Uygulama ile İstanbul Kart Bakiye Sorgulama

Mobil uygulama ile İstanbul kart bakiye sorgulama işlemini yapmanız için takdir edersiniz ki bir uygulamaya ihtiyacınız olacak. Bu işlemleri hızlıca halledebileceğiniz İstanbul Büyükşehir belediyesinin sağladığı İstanbul kart – dijital kartım hizmetinden yararlanabilmek için uygulamaları da sizinle paylaşmak isteriz. Öncelikli olarak hangi işletim sistemine sahip cihaz kullandığınızı bilmelisiniz. Android ya da IOS işletim sisteminin alt yapıları farklı olduklarından dolayı kullanacağınız cihaza göre uygulama tercih etmelisiniz.

Istanbulkart dijital kartım googleplayIstanbulkart dijital kartım apple store

İstanbulkart – Dijital kartım uygulamalarından telefonunuzun işletim sistemine göre lütfen yukarıdaki butonlardan birine tıklayarak ilgili Apple Store ya da Google Play Store sayfasına erişim sağlayınız. Cihazınıza indirdikten sonra bakiye görüntüleme sekmesine tıklayın ve bu işlemin öncesinde NFC özelliği varsa cihazınızın aktif ediniz. Kartınızı telefonunuzun arka yüzüne okutmanız durumunda bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.

Dipnot: Telefonunuzda kılıf kullanıyorsanız eğer bazı durumlarda NFC özelliği çok verimli olmayan cihazlarda kılıftan dolayı okumama sorunu olabilir, kılıfı çıkartıp tekrar deneyiniz. Yine hata alır ve bakiyenizi görüntüleyemezseniz şayet, lütfen NFC özelliğinin doğru bir şekilde aktif edildiğinden emin olunuz.

💰 İstanbul Kart TL Para yüklemesi nasıl yapılır?

İstanbul kart para yükleme işlemini yapabilmeniz için resmi web sitesine giriş yapmalısınız. Resmi web sitesi üzerinden yapacağınız yükleme ekranı sayesinde kredi kartınız ile sorunsuz bir şekilde İstanbul kart TL para yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul kart TL para yükleme işlemi için kartınızın anonim, kurumsal ya da indirimli kart olup olmadığı fark etmeksizin aynı işlemler geçerli olacaktır. Bu nedenle işlemlerin nasıl yapılacağını öğrenmek için bu yazımızın devamını daha dikkatli okumanızı tavsiye ederiz.

Bkz:  Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir?

Bkz: Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir?

⬆️ İstanbul Kart Aylık Abonman Nasıl Olunur?

Istanbul-kart-mavi-kart-abonman

İstanbul kart aylık abonman yükleme hizmetini almak istiyorsanız gişelerden bu işlemi yapabilirsiniz. Abonman kartı yukardaki resimde görüldüğü şekilde mavi renktedir ve abonman olduğunuzu ifade eder. Günlük hayatta çok sık İstanbul kart kullanımı yapan kişiler sürekli İstanbul kart bakiye sorgulaması yapmak ve İstanbul kart TL para yükleme işlemi yapmak ile uğraşmak istemezler. Bu nedenle daha rahat ve kolay bir seçenek olan İstanbul kart abonman hizmetinden yararlanarak belli geçiş hakları dahilinde dilediği gibi kartını kullanmak isterler. Sizlerde eğer ki İstanbul kartınızı abonman tarifeye geçirmek isterseniz bunla ilgili bir kaç seçeneğinizin olduğunu söyleyebilirim.

⬆️ İstanbul Kart Aylık Abonman Yükleme Seçenekleri

 • Aylık ya da normal dolum yapabilerek kullanabilirsiniz.
 • Bireysel mavi kart (abonman) çeşidi vardır.
 • Kurumsal mavi kart (abonman) çeşidi vardır.
 • Karta ait ulaşım tarifesi ise UKOME tarafından belirlenir.

İstanbul kart sınırlı kullanım (tek kullanımlık) kartlar nedir?

Istanbul-kart-sinirli-kullanim

İstanbul kart sınırlı kullanımlı kartlar günü birlik İstanbul’a gelen ya da aktif olarak toplu taşıma kullanmayan kişiler için oluşturulmuş bir kart türüdür. Bu kartın bazı özellikleri bulunmaktadır. Kartlara herhangi bir şekilde yeniden yükleme yapılamaz. Dolayısı ile kullan at İstanbul kartı olarak da tanımlanabilir.

İstanbul kart sınırlı kullanım (kullan at) kartları özellikleri nelerdir?

Bu kartların en büyük özellikleri yukarıda yer alan resimden de görüleceği üzere sadece bir kaç sefere mahsus kullanılmasıdır.

 • Bir geç İstanbul kart
 • İki geç İstanbul kart
 • Üç geç İstanbul kart
 • Beş geç İstanbul kart
 • ON geç İstanbul kart

gibi seçenekleri bulunmaktadır. Yapacağınız toplu taşıma yolculuğuna göre bu kartlardan herhangi bir birini alabilir, dilediğiniz zaman diliminde kullanabilirsiniz. Tüm işlemleriniz ve geçiş haklarınız bittikten sonra da kartları çöpe atabilirsiniz. Çünkü bu kartlar yeniden doldurulamaz ve kullanılamaz olarak oluşturulmaktadır. Diğer Anonim İstanbul kart ve abonman İstanbul kart gibi seçeneklere göre ise fiyatları biraz daha pahalıdır.

Bkz:  Yapıkredi Bankası World Kart Şifre Nasıl Alınır?

İndirimli İstanbul kart bakiye sorgulama ve indirimli TL para yükleme nasıl yapılır?

Indirimli-istanbul-kart-bakiye-sorgulama

İndirimli İstanbul kart bakiye sorgulama ve TL para yükleme işlemi de aslında bilinenin aksine son derece kolaydır. Diğer Anonim istanbul karttan her hangi bir farkı olmaksızın yine web site üzerinden ya da mobil uygulama ile bu kart içinde tüm işlemler yapılabilmektedir. Yukarıda yer alan resimde görüleceği üzere pembe rengini taşıyan ve bazı kişilere kullanım hakkı veren karttır.

Bkz: Bankaların çalışma saatleri

İndirimli İstanbul Kartı kimler kullanabilir ve özellikleri nelerdir?

 • Anonim İstanbul karttan herhangi bir farkı yoktur.
 • Öğrenci kartı olarak da kullanılabilir
 • Öğretmen kartı olarak da kullanılabilir
 • 60 yaş ve üzeri kişilerin indirimli kartı olarak da geçmektedir.

Bu nitelikleri taşıyan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı iseniz, sizlerde indirimli İstanbul kart alabilir, daha uyguna toplu taşıma kullanabilirsiniz.

Istanbul kart bakiye sorgulama giriş ekranı

💁 İstanbul kart destek hattı?

İstanbul kart toplamda 6 bin otobüs, 81 metro istasyonu ve toplamda 1270 noktada hizmet vermektedir. Her hangi bir nedenden dolayı kartınızı kaybetmeniz, çaldırmanız ya da unutmanız durumunda alttaki irtibat numaralarından müşteri hizmetlerine ulaşarak sorunun çözülmesini talep edebilirsiniz.

🔢 İstanbul kart destek hattı numaraları neler?

Kurumsal kullanıcıların arayacağı numara: 444 2 161 şeklindedir.
Bilgilerinize erişim sağlayabilmeleri ve size yardımcı olabilmeleri için kart numaranızı bilmiyorsanız şayet, tc kimlik numaranızla işlem yapılacağını unutmamalısınız.

🏷️ İstanbul kart 2022 güncel ücreti nedir?

İstanbul kart’ın 2022 yılında belirlenen ücreti 45 TL’dir. Bu rakam ve ulaşım için sağlanan ücretler UKOME tarafından belirlenmektedir.

🏷️ İstanbul kart güncel ücreti ile nereden alınabilir?

İstanbul kartınızı genellikle metro istasyonlarından, bazı metro duraklarında yer alan biletmatik denilen cihazlardan alabilirsiniz.

İstanbul Kart Bakiye Sorgulama, indirimli TL Para Yükleme Video

İstanbul Kart Bakiye Sorgulama, indirimli TL Para Yükleme Video

İstanbul Kart Bakiye Sorgulama, indirimli TL Para Yükleme Video

5/5 - (33 votes)
Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir