İtfaiyecilerin Çalışma Saatleri

İtfaiyecilerin Çalışma Saatleri nedir? İtfaiyecilerin Çalışma Saatleri kaçtır? Hayatımızın en önemli meslek dallarından biri olan ve olmazsa olmazlardan biri haline gelen itfaiyeciler, gerçekten son derece büyük bir sorumluluk altındadırlar. İtfaiye, bildiğiniz gibi öncelikli olarak yangınlarda devreye girer. Tabii bu asıl görevinin yanında çok sayıda sorumlulukları da bulunmaktadır. İtfaiyecilerin çalışma saatleri

İtfaiyecilerin Çalışma Saatleri

Herhangi bir doğal afette, mahsur kalma olayında, selde, depremde, arama kurtarma çalışmalarında, orman yangınlarında ve daha pek çok farklı görevde bulunurlar. Çalışma standartları oldukça ağırdır. Bunun nedeni ise toplum için oldukça mühim kişiler olmalarıdır. Genel olarak vardiyalı çalıştıklarını ve bu nedenle daha düzensiz bir çalışma hayatlarının bulunduğunu söyleyebiliriz.
Bkz:  ABD Borsaları Açılış Saati
Psikoloji olarak mesleğin ilerleyen dönemlerinde oldukça zorlu günler de geçirebilirler. İşte tüm bu durumlar itfaiyeci olmanın ne kadar önemli ve kutsal bir görev olduğunu göstermektedir. Peki itfaiyecilerin çalışma saatleri hakkında ne biliyorsunuz? Eğer bu konuda bilgi almak istiyorsanız, yazımızın devam bölümüne bakabilirsiniz. Bkz: Metro Kargo Çalışma Saatleri

İtfaiyecilerin Çalışma Saatleri

Son derece mühim kişilikler olan, görevleri itibari ile birçok kişinin hayatının korunmasında ve kurtarılmasında görev alan, sadece insanların değil, aynı zamanda hayvanların hayatlarını da önemseyen itfaiyeciler, kesinlikle ciddi bir sorumluluğu yerine getirmektedirler. Bu meslek dalında faaliyet gösterenlerin öncelikli olarak sabırlı kişiler olması gerekir. Bununla birlikte her yerden geçebilecek, çevik ve atik kişiler olmaları da büyük önem taşımaktadır. Tüm bunlarla birlikte itfaiyeci olacak kişilerde aranan bir diğer özellik ise uykusuzluğa dayanabilmeleridir. Uykusuz olarak geçirdikleri onca gün ve saat bir dakika bile uyumadan günlerce görevde kalabilirler.
Bkz:  Metro Market Çalışma Saatleri
Daha önceki zamanlarda 24 saat çalışma ve 48 saat dinlenme olarak düzenlenmiş olan İtfaiyecilerin mesai saatleri, şimdilerde yeni düzenlemeler ile çok daha farklı bir boyuta taşınmıştır. Bununla birlikte çok daha zorlu şartlar altında görev yapan kişilerde farklı kişisel özellikler de aranmaktadır. Tehlikeli durumlarda ileri atılma ve risk alma gibi sorumlulukları her zaman için bulunmaktadır.

İtfaiyecilerin İşe Başlama Saatleri

İtfaiyeciler aslında belli bir düzene göre hareket ederler. Takım ruhu ve takıma ayak uydurma onlar adına oldukça önemlidir. Bunu takımla veya grupla oynanan strateji oyunlarında olduğu gibi düşünebilirsiniz. Oyunda takımınızın uyumsuz olması, görevinizi de başarısız sonuçlandırabilir. Bu nedenle itfaiyecilerin de birbirlerine karşı saygılı olmaları ve uyum içerisinde çalışmaları beklenir. Tehlikeyi göze alabilen ve her türlü baskı altında işini yapabilen bu kişilerin çalışma ortamları bulunmamaktadır. Onlar için her türlü potansiyel tehlike bir görevdir.
Bkz:  Avm Çalışma Saatleri, Avm Açılış Saati
Bu nedenle çalışma saatleri de belirlenen yeni düzenlemelere göre bile farklılık gösterebilir. Eğer siz de İtfaiyecilerin işe başlama saatleri hakkında bilgi almak istiyorsanız, yazımızın sonu merakınızı giderecektir. Bkz: DHL Kargo Çalışma Saatleri İtfaiyecilerin çalışma saatleri aslında belirsizdir. Görevler bazen 1 saat bazen ise 2 gün bile sürebilmektedir. Bu nedenle onlar için çalışma şekli kanunlar ile düzenlenmektedir. İtfaiyeciler 24 saat iş ve 24 saat dinlenme olarak çalışırlar. Bu da vardiyalı olduklarını gösterir. Daha önceleri 24 saat iş ve 48 saat dinlenme iken, şimdilerde bu saatler 1 gün daha önceye alınmıştır.

İtfaiyecilerin Çalışma Saatleri Video

İtfaiyecilerin Çalışma Saatleri Video

İtfaiyecilerin Çalışma Saatleri Video

5/5 - (58 votes)
2 yorumlar
Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir