Kredi Kartını Nakite Çevirme 2022

Kredi Kartını Nakite Çevirme yöntemleri nelerdir? Faizsiz bir şekilde Kredi Kartını Nakite Çevirme işlemi nasıl yapılır? Kredi Kartını Nakite Çevirme işleminde sorun çıkar mı? Kredi kartı kullananlar veya ilk kez kullanmak isteyenlerin akıllarında ; kredi kartı limitimin tamamını nakite çevirme işlemlerinin nasıl yapıldığını merek edebilirler. Söz konusu kredi kartını nakite çevirme işlemlerinin var olduğunu söyleyebiliriz. Zira öyle anlar geliyor ki, nakit avansı çektikten sonra kredi kartı içinde bulunan kalan limitlerin de nakite çevirme işlemlerini yapmak zorunda kalabiliyor. Buna en basit örnek pos cihazı olmayan bir ilçede veya kasabada, üzerinizde nakit paranın olmaması ve hali ile arayış içinde olmanız.

Bkz: İstanbul Kart Bakiye Sorgulama

💳 Kredi Kartını Nakite Çevirme 2022

Kredi Kartını Nakite Çevirme yöntemlerini anlatmaya başlayalım. Bankaların hemen hepsinde bankacılık ürünleri arasında en önemlisi krediler ve kredi kartları gelmektedir. Bir müşteri bankanın kredi kartına müracaat ettiğinde (kredi kartı başvurusu) kişinin kredi notuna göre belirli bir limit bırakılıyor karta. Bu limitin genelde %30 una kadar da nakit avans limiti veriliyor. Yani 3.000 TL’lik kredi kartı limitinizde nakit çekim miktarı 900 TL gibi olabilir. Sizler bu nakit avansı çektiğinizde faiz oranları günlük olarak hatta bazı bankalarda aylık olarak işleme alınır. Bu yüzden çekeceğiniz nakit avans miktarı çok ise sizlere önerimiz kesinlikle taksitli nakit avans yönünde kararınızı vermeniz.

Bkz:  Findeks Nedir? Findeks Kredi Notu Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartı nakite çevirme

Nakit avans nasıl çekilir, sorusuna yanıtımızı da yandaki konu üzerinden öğrenebilirsiniz. Nakit avansı bankaların müşterilerine sunmasının asıl amacı, bankaların karına kar katmalarıdır. Normal şartlardaki faiz oranlarına aksine nakit avans faiz oranları daha da yüksektir. Nakit avans hesaplama konusunda tüm bankaların hesaplamalarını bir sonraki konumuzda bulabilirsiniz.

Şahısların büyük çoğunluğu, kredi kartını nakite çevirme konusunda bilgiye ihtiyaç duymaktadır. Genelde nakite çeviren yerler fazla olmakla beraber işinizi görecek düzeydeki miktarlarda komisyon oranlarına fazla dikkat etmenizde yarar olacaktır. Genelde bazı kişiler veya esnaflar, kredi kartını nakit çekim yaptıklarında veya diğer adı ile kredi kartı kırdırma işlemlerinde komisyon olarak %5 hatta bazı durumlarda %10’a kadar çıkabiliyor. Örnek bir hesaplama yapmak istersek, kuyumcuya gittiniz ve kredi kartımdan 1000 TL çekeceğim demeniz sonrasında, kuyumcu sizlerden 50 TL işlem ücreti talep edebilir. Eğer kesilen miktar sizler için önemsiz bir tutar ise kabul ederek nakit çekim yapabilir ve ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ancak bankalardan nakit avans çektiğinizde veya limitiniz var ise faiz oranlarının %2,00 ye yakın olduğunu belirtelim.

Bkz: bankaların çalışma saatleri

💳 Kredi Kartı Nakite Nasıl Açılır?

Nakit çekim işlemlerinizi bankanın atmleri üzerinden yapılır. Kredi kartınızı bankamatik yuvasına bıraktıktan sonra kart şifresini girip, genelde sağ tarafta bulunan nakit çekim veya taksitli nakit avans linklerinden birine tıklayarak işlemi yapabilirsiniz. Bu yüzden yüksek çekimlerde önerimiz kesinlikle kredi kartını nakite çevirme olarak yapmanız.

Bkz:  QNB Finansbank Telefonla Kredi Başvurusu (ANINDA KREDİ)

Kredi kartlarının müşterilere sunduğu avantajlardan bir tanesi de nakit avans çekilmesidir. Çoğu banka nakit avansı artık taksitli olarak müşterilere sunmakta. Ücretsiz nakit avans veren bankaların sayısında artış olsa da, taksitli nakit avanslarda tüm bankalar faiz işlediğinin altını çizelim. Ancak çoğu banka müşterisi nakit avans çekerken, taksitli bir şekilde bu avansı çekeceğini tam olarak bilmemektedir. Bizde yaptığımız araştırmalar sonucuna göre bu kısmı kolay bir şekilde sizler ile paylaşacağız.

Bankaların müşterilerine en çok kullandırdığı bankacılık ürünlerinden biride kredi kartlarıdır. Müşteri kredi kartı ile fiziki ya da internet üzerinden alışveriş yapabilir, faturalarını ödeyebilir, nakit avans ve ya taksitli nakit avans çekebilir. Düzenli olarak kredi kartınızı kullanmanız ve sorunsuz alışveriş yapabilmek, nakit avans kullanabilmek için kredi kartı ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapıyor olmanız gerekmektedir. Yapılan son düzenlemeler ile birlikte kredi kartlarına yapılan az veya asgari ödemeler kartların nakit avans çekimine kapatılmasına neden olmaktadır. Bu nedenle en az 3 dönem içerisinde tüm borcu ödemeniz gerekmektedir.

💵 Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Çekmek

Kredi Kartını Nakite Çevirme işlemi sırasında banka müşterisi nakit ihtiyacı olduğu durumlarda kredi kartından nakit avans çekebilir. Müşteri; kredi kartının, kullanılabilir müşteri limitinin elverdiği ölçüde (bankalara göre değişiklik gösterebilmekle birlikte en fazla 10.000 TL) nakit avans kullanabilir. Müşteri, kullanacağı nakit avans tutarının yüksek olduğu durumlarda ya da aylık ödeyebileceği tutarın nakit avans tutarını aşması durumunda taksitli nakit avans seçeneğini tercih edebilir.

Kredi kartı nakite çevirme tüyoları

Taksitli nakit avans, kredi kartı olan müşterilerin belirli bir vade (3-12 ay arası) ve faiz oranıyla (bankalara göre değişiklik gösterebilir) nakit avans kullanmasını sağlar. Müşteri taksitli nakit avans kullanırken, nakit avansa göre daha fazla bir tutar ödeyeceğini bilmelidir. Nakit avans işleminde vade olmadığından geri ödemede daha karlıdır. Ancak müşteri kendi bütçesi doğrultusunda taksitli nakit avans seçeneğini tercih ederse vade farkı olmasından dolayı daha fazla bir tutar öder. Bu yüzden nakit avans çekimlerinizi ihtiyacınıza göre çekiniz.

Bkz:  Vodafone Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 444 0 542

Bkz: Konut Kredisi İle Her Ev Satın Alınır mı

💵 Nakit Avans Hesabı ile Kredi Kartını Nakite Çevirme

Hemen her bankanın faiz oranlarına bakıldığında aşağı yukarı aynı rakamlar söz konusu. Hali ile nakit avans çekenlerde faiz oranlarına bakarak bir hesaplama yapabilir. Kredi Kartını Nakite Çevirme işleminde nakit avans faiz hesaplama bu yüzden tüketiciler için önem arz etmekte. Acaba ne kadar çekersem ne kadar faiz öderim, toplamda cebimden ne kadar para çıkacak? Özellikle taksitli nakit avans hesaplaması bugünlerde fazlası ile tercih ediliyor.

1 bin TL için 12 ay vadeli taksitli nakit avans işlemlerinde faiz oranının %1,89 olduğu bu aylarda tüm bankalara ödeyeceğiniz aylık tutar 95 TL olup cebinizden çıkacak fazla tutar 149 TL yani toplamda 1149 TL olacaktır. Yeni yönetmeliğe göre en fazla 12 aya kadar çıkabilirsiniz vade sürelerinde.

💵 Kredi Kartındaki Parayı Nakite Çevirme

Kredi kartını nakite çevirme yöntemini birde videolu izleyerek öğrenin. 

Kredi Kartını Nakite Çevirme 2022 Video

Kredi Kartını Nakite Çevirme 2022 Video

Kredi Kartını Nakite Çevirme 2022 Video

5/5 - (86 votes)
2 yorumlar
  1. Kredi Kartını Nakite Çevirme 2022 yılında kullanıma sunulacak olan bir hizmettir. 2022 yılında çalışmalarına başlayacak olan bir bankadır. Kredi kartına sahip olanlar bu hizmetten yararlanabilirler. Nakit çekme işlemi için kredi kartınızı kullanabilirsiniz.

    1 emoji

    Çalışmalarına 2022 yılında başlayacak olan bir bankadır. Kredi kartına sahip olanlar bu hizmetten yararlanabilirler. Nakit çekme işlemi için kredi kartınızı kullanabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir