Polislerin Çalışma Saatleri

Polislerin Çalışma Saatleri nedir? Polislerin mesai saatleri kaç saattir? Adaleti sağlamak, ülkeyi, vatanı ve insanları korumak gibi görevlerde bulunan, çalışma alanları hiç de belli olmayan polisler, gerçekten son derece önemli kişilerdir. Hukuki dayanağa bağlı olarak görevleri bulunan, toplumda düzeni sağlamak için görevlendirilen, Özel Harekat, Trafik

Polisi ve onlarca farklı türü bulunan polislik, belli sınavlar sonucu elde edilen bir meslek dalıdır. Kesinlikle onların bu ülkedeki varlıkları, toplumumuz adına son derece önemlidir. Kamunun yararına işler yapmak, kamu otoritesini tam anlamıyla korumak gibi özel görevleri bulunan polisler, kesinlikle hafife alınacak bir çalışma şartlarına bağlı değillerdir.

Polislerin çalışma saatleri

Kamu düzenini sağlayan, suçlular ile mücadele eden silahlı ve silahsız güvenlik güçleridir diyebiliriz. Sosyal düzenin korunmasında, vatanın korunmasında ve insanların daha huzurlu ve barış içerisinde yaşamasında yine polisler görev alır. Trafiğin düzenli akmasında, trafik kazanlarının yaşanmasının engellenmesinde ve çeşitli görevlerde yine polisler bulunmaktadır.

Bkz:  Kaymakamlık Çalışma Saatleri, Kaymakamlık Açılış Saati

Peki polislerin çalışma saatleri hakkında ne biliyorsunuz? Eğer bu konuda bilgi edinmek istiyorsanız, yazımızın tamamını sonuna kadar sabırla okumalısınız.

Bkz: Yurtiçi Kargo Çalışma Saatleri

Polislerin Çalışma Saatleri

Aşağıdaki tablo polislerin çalışma saatleri konusunda sizlere bilgi verecektir. Polisler genellikle ayda 240 saat vardiyalı olarak çalışma yürütürler.

GünTam Gün Çalışma
✅ Pazartesi240 Saat / Aylık
✅ Salı240 Saat / Aylık
✅ Çarşamba240 Saat / Aylık
✅ Perşembe240 Saat / Aylık
✅ Cuma240 Saat / Aylık
✅ Cumartesi240 Saat / Aylık
✅ Pazar240 Saat / Aylık
Polislerin Çalışma Saatleri, Polislerin mesai saatleri

Eşitlikçi, adil ve kanunlara uygun şekilde hareket etmek zorunda olan polisler, farklı görevlerde bulunabilirler. Lise mezunlarının ve üniversite mezunlarının polis olabilmesi mümkündür. Karakollarda, özel görevlerde, araştırmalarda ve farklı görevlerde yine polisler bulunmaktadır. Çeşitli malzemeleri kullanmakla yükümlüdürler.

Bkz:  İŞKUR Çalışma Saatleri, İŞKUR Açılış Saati

Öncelikli olarak kullandıkları malzemeler arasında silah ve cop bulunmaktadır. Güvenliği, insan sağlığını, ahlakı ve farklı tür sosyal değerleri korumakla yükümlü olan polisler, aynı zamanda farklı çalışma alanlarına ayrılmışlardır. Herhangi bir farklı cinayet, tecavüz gibi çeşitli sorunlarla asayiş ilgilenirken, uyuşturucu maddeler ile ilgilenen narkotik şubelerdir.

Polislerin Mesai Saatleri

Özel hareket polisleri ise genellikle doğuda ve riskli bölgelerde görev yapabilmektedirler. Hatırlayacağınız gibi 15 Temmuz gibi, Kahraman polis Fethi Sekin gibi çeşitli riskli, tehlikeli görevlerde ülkelerini canları pahasına kanının son damlasına kadar savunabilmektedirler. Gerekli olduğu takdirde polisler askerlerimize destek de verebilmektedir.

Peki bu kadar önemli kişiler olan polislerin mesai saatleri hangi zaman aralıklarındadır? Eğer bunu öğrenmek ve polislerin daha farklı özelliklerini bilmek isterseniz, kesinlikle yazımızın son bölümünü de okumalısınız.

Bkz: Ptt Çalışma Saatleri

Polislerin İşe Başlama Saatleri

Kahraman Türk polisleri kendilerinden çok büyük ödün vererek görevlerini yürütmekte ve üzerlerinde bulunan çok büyük sorumlulukları layıkıyla yerine getirmektedirler. Kesin olan şudur ki polislerimiz her zaman önemli kişilerdir ve saygı duyulması gerekir.

Bkz:  Evkur Çalışma Saatleri, Evkur Açılış Saati

Trafik polisini ele alacak olursak, herhangi bir trafik kuralını ihlal edenleri uyaran, onların daha dikkatli olması için elinden geleni yapan kişilerdir. Bununla kalmayıp ceza kesme hakları da bulunmaktadır. Ayrıca trafiği düzenleyen, işleyişin aksamasını engelleyen bir yanları da bulunmaktadır. Peki polislerin işe başlama saatleri hakkında ne biliyorsunuz?

Toplumumuz için son derece önemli olan polislerin çalışmaları ve saatleri hakkında bilgi almak isterseniz, yazımızın en sonunda bununla ilgili bilgileri açıkça aktardık.

Bkz: Sirklerin Çalışma Saatleri

Polislerin Çalışma Saatleri Videolu Anlatım

Polislerin çalışma saatlerini daha iyi anlayabilmeniz için sizlere 2 tane video bırakıyoruz. Bu videoları izleyerek polislerin mesai saatleri hakkında tüm ayrıntılı bilgileri edineceksiniz.

Polislerin Mesai Saatleri Değişti Video

Güncellemeyle birlikte polislerin yeni çalışma saatlerini sizlere videolu aktarıyoruz. Polislerin yeni mesai saatleri ne oldu? Alttaki videodan detayları öğrenebilirsiniz.

Polislerin Çalışma Saatleri Video

Polislerin Çalışma Saatleri Video

Polislerin Çalışma Saatleri Video

5/5 - (40 votes)
3 yorumlar
Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir