PTT Bank Çalışma Saatleri, PTT Bank Açılış Saati

PTT Bank çalışma saatleri kaç? PTT Bank açılış ve kapanış saati kaç? Günümüzde yatırım yapmak isteyen kişilerin sıklıkla başvurduğu yollardan biri de altın yatırımıdır. Peki, fiziki altın bankaya nasıl yatırılır? Öncelikle bankaların hizmet noktalarından işlem yapabilmek için ihtiyacınız olan noktaları belirtelim; herhangi bir bankanın kartı ve altın hesabı, altın hesabınızın kartınıza bağlı şekilde olması ve bankada kayıtlı olan cep numaranızdır. Ptt bank çalışma saatleri

PTT Bank Çalışma Saatleri

Bankaların altın hizmet noktalarında olan kuyumculara, size hediye gelen ya da evinizde sakladığınız altınları götürmeniz durumunda, yine altın olarak ve saf değer esas alınarak altın hesabınıza altınlarınızı yatırabilirsiniz. Bir adet çeyrek altınınız olsa dahi bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bkz:  ICBC Bankası Çalışma Saatleri, ICBC Bankası Açılış Saati

PTT Bank Çalışma Saatleri

Aşağıdaki tabloda PTT bank çalışma saatlerini ayrıntılı olarak inceleyebilirsin.
GünTam Gün ÇalışmaÖğle Molası
✅ Pazartesi🕑 09:00 – 17:00🕑 12:30 – 13:30
✅ Salı🕑 09:00 – 17:00🕑 12:30 – 13:30
✅ Çarşamba🕑 09:00 – 17:00🕑 12:30 – 13:30
✅ Perşembe🕑 09:00 – 17:00🕑 12:30 – 13:30
✅ Cuma🕑 09:00 – 17:00🕑 12:30 – 13:30
✅ Cumartesi🕑 Kapalı🕑 Kapalı
✅ Pazar🕑 Kapalı🕑 Kapalı
PTT Bank Çalışma Saatleri, PTT Bank açılış ve kapanış saatleri
  • PTT Bank tüm şubeleri hafta içi her gün saat 09:00’da açılıyor.
  • Saat 13:30’da tekrardan tüm şubeler hizmet vermek için açılıyor.
Bkz:  Citibank Çalışma Saatleri

PTT Bank Kapanış Saati

  • Tüm Şubeler öğlen saat 12:30’da molaya giriyor.
  • PTT Bank tüm şubeleri hafta içi her gün saat 17:00’da kapanıyor.

PTT Bank Hafta Sonu Açık Mı?

  • PTT Bank hafta sonu ve pazar günleri kapalıdır.
Bkz: Bank Pozitif Çalışma Saatleri

Altın hesabınıza yatırım yaparak, altınlarınızın kaybolma ve çalınma tehlikesi olmadan güvenli şekilde alabilirsiniz. Aşınma ya da eskime korkusu da yaşamamış olursunuz. Ayrıca bazı bankalarda geçerli olduğu gibi belli bir bakiyeye kadar olan bölümü devlet tarafından güvence altına alınır ve altın hesabınız için herhangi bir hesap işletim ücreti de ödememiş olursunuz. Tabi bu her bankada geçerli olmayabilir.

Cevabı aslında çok basit. Bankaya direkt olarak başvursanız dahi sizlere yardımcı olacak pek çok elemana ulaşabilirsiniz. Yapılması gereken tüm işlemleri onayladığınızda zaten altınlarınız da bankanızın altın hesabına yatırılır. Böylece hem içiniz rahat olur hem de herhangi bir telaş içerisinde olmazsınız.

Bkz:  T-Bank Çalışma Saatleri
Bkz: Turkish Bank Çalışma Saatleri

Altın günlerine, düğünlere ya da sünnet törenlerine giderken hesabınızda bulunan altınları fiziki anlamda çekmek için ilk olarak sizlere en yakın olan kendi bankanızın altın hizmet noktasına ya da şubelerine gitmeniz gerekir. Ancak çekme işlemlerini de kısaca anlatalım. Hesabınızda bulunan ve çektiğiniz altının cinsine göre belirlenecek işçilik ücretini kendi kuyumcunuza ödeyerek istediğiniz miktarda altını hesabınızdan direkt olarak alabilirsiniz. PTT Bank Çalışma Saatlerini yukardaki tablo üzerinde görüntüleyebilirsin.

PTT Bank Çalışma Saatleri, PTT Bank Açılış Saati Video

PTT Bank Çalışma Saatleri, PTT Bank Açılış Saati Video

PTT Bank Çalışma Saatleri, PTT Bank Açılış Saati Video

PTT Bank Çalışma Saatleri, PTT Bank Açılış Saati Video

5/5 - (60 votes)
1 Yorum Var
  1. PTT kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Tam kapanma sürecinin ardından PTT şubeleri 08.30-17.30 saatleri arasında müşterilerine hizmet verecekler. Bankalar kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Bankalar çalışma saatleri konusunda düzenlemeyi yaptı.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir