Turkish Bank Çalışma Saatleri, Turkish Bank Açılış Saati

Turkish Bank çalışma saatleri kaç? Turkish Bank açılış ve kapanış saati kaç? Mevduat süreli ya da süresiz olarak bankaya yatırılan paraya ait hesaptır. Yatırılan ürün mevduat adını alırken döviz, para ve kıymetli maden hesabı açabilirsiniz. Mevduat hesabı, paranızı güvenli bir şekilde saklayabileceğiniz ve vade seçeneğine göre kar edebileceğiniz bir yatırım şeklidir.

Bu yöntem bireyler ya da kurumlar tarafından tercih edilebilir. Kullanma durumuna göre de farklı isimler alır. Mesela bireysel olanlar tasarruf hesabıyken, işletmelerinki ticari mevduattır.  Bunun yanında mevduat bankalarında açılan mevduat hesabı ismi kullanılır. Dilerseniz Turkish Bank Çalışma Saatleri hakkında sizleri aydınlatalım.

Turkish bank çalışma saatleri

Turkish Bank Çalışma Saatleri

Turkish Bank Çalışma Saatleri

Aşağıdaki tablodan Turkish Bank çalışma saatlerini ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

GünTam Gün ÇalışmaÖğle Molası
✅ Pazartesi🕑 09:00 – 17:00🕑 12:30 – 13:30
✅ Salı🕑 09:00 – 17:00🕑 12:30 – 13:30
✅ Çarşamba🕑 09:00 – 17:00🕑 12:30 – 13:30
✅ Perşembe🕑 09:00 – 17:00🕑 12:30 – 13:30
✅ Cuma🕑 09:00 – 17:00🕑 12:30 – 13:30
✅ Cumartesi🕑 Kapalı🕑 Kapalı
✅ Pazar🕑 Kapalı🕑 Kapalı
Turkish Bank Çalışma Saatleri, Turkish Bank açılış ve kapanış saatleri
 • Turkish Bank tüm şubeleri hafta içi her gün saat 09:00’da açılıyor.
 • Saat 13:30’da tekrardan tüm şubeler hizmet vermek için açılıyor.
Bkz:  T-Bank Çalışma Saatleri

Turkish Bank Kapanış Saati

 • Tüm Şubeler öğlen saat 12:30’da molaya giriyor.
 • Turkish Bank tüm şubeleri hafta içi her gün saat 17:00’da kapanıyor.

Turkish Bank Hafta Sonu Çalışıyor Mu?

 • Turkish Bank hafta sonu ve pazar günleri kapalıdır.

Banka Mevduatı Nedir?

Gerçek ya da tüzel kişiler bankada yer alan hesaplarına süreli ya da süresiz olarak para yatırarak mevduat hizmeti alabilir. Para veya para yerine geçen bu nakdi ürünler kalma süresinde banka tarafından değerlendirilir ve aynı banka kredisinde kullanım faizi alındığı gibi bu sefer banka hesap sahibine kullanım faizi öder. Yani banka mevduat faizleri ödemesiyle paranızı kullandığı için size ücret öder. Hesaplar mevduat üzerinden iki şekilde yapılabilir. Birincisi yerli para TL ile oluşan mevduat hesabı, ikincisi ise yabancı para birimleriyle açılan döviz hesabıdır. Bankalarda mevduat kaynağının önemleri farklıdır. Çünkü bankaların müşterilere sağladığı hizmet, çeşitli yöntemlerle ekonomiye kazandırır. Yani bankalar mevduat hesabındaki paraları kullanmasa hayatını sürdüremez.

Bkz: Deutsche Bank Çalışma Saatleri

Mevduat iade edilmek için verilmesi, vadeli veya vadesiz yapılabilmesi, konusunu para ya da farklı ürünlerden oluşturma şekline bağlıdır. Bireysel ya da ticari müşteriler gelir elde etmek, biriktirmek, saklamak ve yönetmek için mevduat hesabı açar. Bu yüzden beklentiler dikkate alınarak uygun türde mevduat hesabı açılır.

Mevduat Hesabı Türleri

Bankalar tüketici ihtiyacı ve amacına göre mevduat çeşitleri oluşturur. Vadeli mevduat, vadesiz mevduat, ihbarlı mevduat ve kırık mevduat bu türlerdir. Her türün kendine has özellikleri bulunur ve farklı işlemlere konu olur.

 • Vadesiz Mevduat

Banka hesabına yatırılan para vadeli mevduatta durduğunda saklama, biriktirme ya da işlemlerde kullanma amacıyla bekletilir. İstediğiniz zaman yatırma işlemi yapar ve üzerine ekleme yapabilirsiniz. buna ek olarak istediğiniz an kullanır ve parayı çekebilirsiniz. Vadesiz mevduatta sizi kısıtlayan bir durum yoktur. Bu hesapta banka size parayı her an hazırda tutmalıdır. Bu yüzden vadesiz mevduatlarda para kullanımının olması ve ihtiyaç sahiplerine kredi gibi finans kaynağı sağlanması zordur. Bu hesaba aslında bankada müşteri olan herkes sahip olur. Böyle bir hesabınızın olması ve içinde paranızın olması kredi notunuza da olumlu etki eder.

 • Vadeli Mevduat
Bkz:  Burgan Bank Çalışma Saatleri

Bankalar müşterilerinin vadeli mevduat istemesindeki amaç ise paraları üzerinden kazanç sağlamak olur. Birikimler belli bir zaman diliminde hesaba yatırılır. Bu süre 1, 3, 6 ve 12 ay ya da daha üzeri olabilir. Bankalar günlük vadeli mevduat da yaparlar. Banka ile anlaşma sırasında belirlediğiniz mevduat vadesi üzerinden mevduat faiz oranı belirlenir. Vade sonunda ana paranızla birlikte faiz gelirinizi kullanabilirsiniz.

Vadeli mevduat bir yatırım şeklidir. Paranızın ticaretini yaparsınız. Yani paranızı bankaya kiralar ve gelir elde edersiniz. En avantajlı durumu da ana paranızın sabit kalmasıdır. Diğer yatırım piyasalarında paranızı kaybetme şansınız vardır. Bu mevduat türü hem bireysel hem de işletmeler tarafından kullanılır. bunun sebebi de vadesiz hesap faiz oranlarının düşük olması ve getirisinin az olmasıdır.

 • İhbarlı Mevduat

Bankaların kendince parayı kullanmak adına geliştirdiği yöntemlerden biridir. hesaba yatırılan paranın geri çekilme durumunda ihbarlı mevduat hesabında ise 7 gün önceden haber vermeniz gerekir. Haber vermediğinizde ya da geç kaldığınızda bankanın parayı vermeme hakkı vardır.

 • Kırık Vadeli Mevduat

İşleyiş olarak vadeli mevduattan farklıdır. Bu fark da vadelerinin farklı olmasıdır. Vadeli mevduatta 1,3, 6 ve 12 ay ya da üzeri olan vade süresi 1 aydan fazla ve 3 aydan az vade isteyen tüketicileri için kullanılır.

2022 Banka Mevduat Faiz Oranları Düşer mi?

Ülkemizde 2018 yılında yaşanan döviz dalgalanmaları ve siyasi sorunlar özellikle enflasyona ve banka faizlerine olumsuz etki yarattı. Ancak burada parası olan için durum biraz farklı oldu. Bankaların para sıkıntısı çekmesinden dolayı mevduat faiz oranları da yükseldi. Çevrenizde evini arabasını satarak parayı bankaya yatıran çok sayıda insana rastlamış olabilirsiniz. Ancak Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan kararlı para politikası 2022 yılı itibariyle faizlerin düşmesine yol açtı. Hal böyle olunca banka kredi faizleri düştüğü gibi mevduat faizleri de düşmeye başladı. Bu yüzden 2022 mevduat faiz oranları gün geçtikçe aynı politika devam eder ve beklenen dışında bir gelişme yaşanmazsa düşme eğilimine girecek.

Bkz:  Bank Pozitif Çalışma Saatleri, Bank Pozitif Açılış Saati

Bkz: T-Bank Çalışma Saatleri

2022 Banka Mevduat Faiz Oranları Nasıl?

Şu anda geçerli olan mevduat faiz oranları konusunda bir hesap yaptık. Hesabı yaparken 100 bin TL üzerinden 3 aylık bir vade hesabına göre yapılan hesaplamada çıkan veriler paylaşılacak. Ancak bu tutar vade miktarına ve para miktarına göre artabilir ya da azalabilir. 100 bin TL üzerinden 3 aylık mevduat faiz oranları:

Sayfanın üzerinde yer alan tablo sayesinde Turkish Bank Çalışma Saatlerini inceleyebilirsiniz.

Turkish Bank Çalışma Saatleri, Turkish Bank Açılış Saati Video

Turkish Bank Çalışma Saatleri, Turkish Bank Açılış Saati Video

Turkish Bank Çalışma Saatleri, Turkish Bank Açılış Saati Video

Turkish Bank Çalışma Saatleri, Turkish Bank Açılış Saati Video

5/5 - (50 votes)
4 yorumlar
 1. Etiketler : mesai saatleri, kaçta kapanıyor, sabah açılış, kaçta açılıyor, hafta sonu, cumartesi, pazar, çalışma günleri, çalışma saati, kaça kadar açık Calismasaati.Gen.Tr Nedir? Calismasaati.Gen.Tr, Türkiyedeki kurum ve kuruluşların mesai saatlerini bünyesinde toplayan rehber web sitesidir.

 2. Çalışma saatleri ve açılış saatleriyle ilgili makaleyi okudum ve kafamda birkaç soru var. Öncelikle, bazı bankaların çalışma saatleri neden hafta sonları kapalı olduğunu merak ediyorum. Ayrıca, bazı bankaların açılış saatleri neden geç saatlere kadar uzanıyor?

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir