Vakıf Katılım Bankası Çalışma Saatleri

Vakıf Katılım Bankası çalışma saatleri kaç? Vakıf Katılım Bankası açılış saati kaç? Vakıf Katılım Bankası kapanış saati nedir? Vakıf Katılım Bankası çalışma saatleri

Faizsiz bankacılık anlayışı ile kurulan, ülkemizin ikinci kamu katılım bankası olan Vakıf Katılım Bankası 26 Şubat 2016 yılında açılışı yapılmıştır. Müşterilerine bireysel ve ticari hizmetlerde bulunan banka, bireysel müşterileri için de cari hesap, konut finansmanı, taşıt finansmanı hizmetleri de vermektedir.

Vakıf katılım bankası çalışma saatleri

Vakıf Katılım Bankası Çalışma Saatleri

Vakıf Katılım Bankası, katılım hesabı açtıracak olan müşterilerinden 31 Ocak 2017 yılına kadar katım ücreti almayacağını duyurmuştur. Vakıf Katılım Bankası, müşterilerine cari hesap ve katılım hesabı altında iki hesap türü sunacaktır. Her iki hesaba da bağlı olarak vereceği banka kartlarıyla da bankacılık işlemlerini ATM veya internet bankacılık sisteminden yapabilecektir.

Bkz:  VakıfBank Çalışma Saatleri

Vakıf Katılım Bankası katılım hesabı, bankanın kuruluş amacı doğrultusunda faizsiz katılım hesapları olacaktır. Katılım hesaplarına TL veya döviz cinsinden yatırım yapılabilmektedir. Döviz olarak dolar ve Euro kabul edilmektedir. Ayrıca altın, gümüş gibi değerli madenlerin elden teslimi veya o madenlerin paraya çevrilmesiyle de katılım hesabı açılabilir. Katılım hesabı ile ilgili tüm işlemler o maden değeri üzerinden hesaplanacaktır. Katılım hesaplarına yatırılacak bu paralar, bankanın yapacağı alım, satım, kiralama gibi ticari faaliyetler sonrası elde edilecek kar oranına göre değer kazanacaktır. Elde edilecek kar payları, istenildiğinde mevcut katılma hesabına ilave edilebileceği gibi istenilirse cari hesaba da aktarılabilir.

Vakıf Katılım Bankası Çalışma Saatleri

Vakıf Katılım Bankası Çalışma Saatleri hakkında aşağıdaki tabloda bankanın çalıştığı saatleri ve mesai aralıklarını görebilirsiniz. İhtiyacınız olan zamanda Vakıf Katılım Bankası açılış saatlerine göre hareket etmeniz zamandan tasarruf etmenize olanak tanıyacaktır.

Bkz:  QNB Finansbank Çalışma Saatleri, QNB Finansbank Açılış Saati
GünTam Gün ÇalışmaÖğle Molası
✅ Pazartesi09:00 – 17:0012:30 – 13:30
✅ Salı09:00 – 17:0012:30 – 13:30
✅ Çarşamba09:00 – 17:0012:30 – 13:30
✅ Perşembe09:00 – 17:0012:30 – 13:30
✅ Cuma09:00 – 17:0012:30 – 13:30
✅ CumartesiKapalıKapalı
✅ PazarKapalıKapalı
Vakıf Katılım Bankası Çalışma Saatleri, Vakıf Katılım Bankası açılış ve kapanış saatleri

Bkz: Ziraat Katılım Bankası Çalışma Saatleri

Vakıf Katılım Bankası Açılış Saatleri

Vakıf katılım bankası açılış saatlerini yukardaki tabloda sizlerle paylaştık. Vakıf katılım üzerinden hesap açmak için dilerseniz diğer detayları okuyabilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası’na açılacak olan katılım hesapları 1, 3, 6 ay, 1 yıl vadelerle açılabileceği gibi 1 yıldan daha uzun vadelerle ile de katılım hesabı açılabilir. Ayrıca en az 32 gün olmak üzere esnek vadeli hesap da açılabilmektedir. Katılma hesabından hesap türüne göre belirlenen limitler dâhilinde vade tarihi bozulmadan para çekilebilir. Müşteri Bankaya 30 gün evvel yazılı talepte bulunarak hesaptaki parasını kısmen veya tamamen geri alma hakkına sahiptir. Hesaptan vadesinden önce para çekilmesi durumunda hesap bakiyesinin katılma hesabı açılması için belirlenmiş tutarların altına düşmesi halinde başkaca bir işleme gerek olmaksızın hesap kendiliğinden özel cari hesaba dönüşür.

Bkz:  İBB Plajları Çalışma Saatleri, İBB Plajları Açılış Saatleri

Katılım hesaplarında,  hesap sahipleri vadesinde önce üç defa veya anaparanın %50 sine kadar para çekebilir. Ancak müşteri bu 3 çekim şartını ihlal ederse Katılım bankası, paranın çekildiği dönem kâr payı ödemez. Türk Lirası, döviz ve kıymetli maden cinsinden; katılma hesaplarında fonların 100.000 TL’sine kadar olan kısmı devlet tarafından sigorta kapsamına alınacaktır.

Vakıf Katılım Bankası Çalışma Saatleri Videolu Anlatım

Vakıf katılım bankası çalışma saatleri ile ilgili videolu anlatıma aşağıdaki video sayesinde ulaşabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz olursa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası Çalışma Saatleri Video

Vakıf Katılım Bankası Çalışma Saatleri Video

Vakıf Katılım Bankası Çalışma Saatleri Video

Vakıf Katılım Bankası Çalışma Saatleri Video

5/5 - (85 votes)
4 yorumlar
  1. Vakıf Katılım Bankasının açılış ve kapanış saatleri dışında bütün banka ve bankacılık işlemleriniz için bankanın iletişim hattından destek ve biligiler alabilirsiniz.

  2. Vakıf Katılım Bankası Çalışma Saatleri article is very informative and helpful. It provides valuable information about the bank’s working hours and its services. The article is well written and organized, and it is easy to understand.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir